Чуднівська громада

Житомирська область

ДСНС інформує: Несправне пічне опалення - причина пожежі

Дата: 22.02.2024 09:44
Кількість переглядів: 81

Фото без опису

Практика засвідчує: щорічно під час опалювального періоду збільшення кількості пожеж у житловому секторі. Найпоширенішою причиною, що призводять до пожеж, є порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення.     
           Гіркий досвід свідчить, що саме недбалість наших громадян,  порушення елементарних правил пожежної безпеки призводить  до того, що вогонь знищує матеріальні цінності,  житлові та господарські будівлі і часто забирає людські життя.
Лише з початку 2024 року на території Житомирського району уже зареєстровано 110 пожеж, на яких загинуло 9людей із них 2 малолітні дитини. 
 Так 19 лютого  о 22 год. 31 хв.  надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку за адресою: с. Дідківці,  черговий караул  19- ї державної пожежно – рятувальної  частини прибувши на місце пригоди  побачив, що пожежа  ліквідована  місцевими жителями. 
Внаслідок пожежі вогнем знищено димохід пічного опалення та пошкоджено 1м.кв. дерев'яного перекриття  житлового будинку. 
Шановні жителі громади, триває опалювальний період і всі ми обігріваємо свої житлові будинки, квартири  за допомогою пічного опалення, газових котлів  чи обігрівальних електроприладів.  
Для того, щоб не допустити пожежу під час опалювального періоду ДСНС України черговий раз інформує про необхідність дотримання елементарних вимог пожежної безпеки, а саме: 
- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм;
- підлога з горючих матеріалів повинна захищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі;
- відстань від печей до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів - не менше 1,25 м.
- на горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені, а також перевірені на тягу;
- газові плити у приміщеннях слід установлювати, як правило, біля стін (перегородок) з негорючих матеріалів на відстані не менше 0,06 м. від них;  
- установлення газових проточних водонагрівників потрібно передбачати на стінах (перегородках) з негорючих матеріалів;
-  меблі та інші вироби з горючих матеріалів слід установлювати не ближче 0,2 м.  від газових приладів;
- не застосовувати вогонь для виявлення витоку газу з газопроводів, а також не користуватися газовими пальниками й приладами в разі їх несправності або несправності газопроводів та арматури.
Виявивши у приміщенні запах газу, слід негайно припинити його подавання, викликати аварійну газову службу за номером 104 і провітрити приміщення. До усунення несправності у приміщенні забороняється застосовувати відкритий вогонь, вмикати та вимикати електроприлади.

Бережіть свої помешкання від пожеж, а при її виникненні  необхідно негайно викликати  пожежно-рятувальну службу  за номером 101, або 112.
Лише дотримання правил пожежної безпеки дозволить Вам запобігти нещастю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь