Іван Киричук: «COVID-19 нікуди не зник»
20 лютого на майданчику офіційного медіа-центру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо епідемічної ситуації в області.
Подаємо текст виступу на брифінгу виконувача обов’язків генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Івана Киричука.
«Від початку епідсезону, тобто з жовтня 2023 року, на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції в області захворіло більше 174 тисяч осіб, в т. числі 99 900 дітей у віці до 17 років. Діти у віковій структурі хворих складають 57,4%
За 7-й тиждень (з 12 по 18 лютого) захворіли на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 9640 особи, включно з COVID-19, із них 5195 дітей до 17 років. Питома вага дітей від загальної кількості захворілих на ГРВІ становить 54,0 %. Госпіталізовано 285 осіб, що становить 3,0% від кількості захворілих, із них 200 – дітей до 17 років (70,0% серед госпіталізованих).
Захворюваність населення Житомирської області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції включно із COVID-19, вже другий тиждень поступово знижується.
Показник захворюваності по області на 7-му тижні спостереження поточного року зменшився з 1057,2 до 776,6 на 100 000 осіб, що в порівнянні з попереднім 6-м тижнем менше на 27,0%. Однак він ще перевищує епідемічний поріг, розрахований для області на 35%, що відповідає високому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Тенденція до зниження інтенсивності епідемічного процесу – це результат комплексу обмежувальних заходів, що запроваджувалися і продовжують діяти в населених пунктах області.
За минулий тиждень в області зареєстровано 3 летальних випадки: в тому числі 1 від COVID-19 та 2 від грипу.
Станом на 19 лютого обмежувальні заходи продовжуються в усіх районах області, а саме:
-
в Житомирському районі переведено на дистанційне навчання 25 закладів середньої освіти, окремо 25 класів та 6 закладів дошкільної освіти;
-
в Бердичівському районі на дистанційному навчанні 17 закладів середньої освіти, в тому числі всі 15 закладів м. Бердичева, які з 19 по 26 лютого йдуть на планові канікули;
-
в Коростенському районі на дистанційному навчанні 30 закладів середньої освіти, окремо 3 класи, 31 заклад дошкільної освіти;
-
в Звягельському районі на дистанційному навчанні 5 закладів середньої освіти, окремо 25 класів та припинено навчання в 4 дитячих садках.
В області щеплено проти сезонного грипу всього 3650 осіб з груп ризику, в т. числі за минулий тиждень – 117 осіб.
Нагадуємо, що COVID-19 нікуди не зник. З початку епідсезону в області зареєстровано 27 летальних випадків спричинених COVID-19. Вірус циркулює серед населення і продовжує мутувати. Підтвердженням сказаного є результати секвенування зразків носоглоткових змивів від хворих з Житомирської області, проведених на початку лютого в референс-лабораторії Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, коли в доставлених зразках було визначено новий варіант вірусу Омікрон «Дженні».
Вакцина проти COVID-19 є в усіх центрах первинної медичної допомоги. Пропонуємо всім, хто не має щеплень проти COVID-19, пройти рекомендований курс вакцинації, а також особам 60+ та з хронічними захворюваннями отримати 2-гу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 в пунктах щеплення за місцем проживання.
Ще раз нагадуємо прості заходи для населення з попередження зараження грипом та іншими гострими респіраторними інфекціями:
- обов'язково використовуйте маску в разі захворювання на ГРВІ, при відвідуванні торгових центрів, ринків, лікувальних закладів, в громадському транспорті;
- уникайте місць великого скупчення людей;
- часто провітрюйте свої житлові приміщення;
- мийте руки з милом;
- не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
- уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
- прикривайте ніс і рот під час чихання або кашлю.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь заходів профілактики гострих респіраторних інфекцій та бережіть своє здоров'я!»
ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».