Кіберполіція радить: перевіряйте інформацію про можливі грошові виплати на офіційних ресурсах

Дата: 04.04.2024 15:54

Українці все частіше стикаються з випадками шахрайства. Зокрема, за даними Національний банк України, кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були завдані збитки, протягом 2023 року зросла на чверть та становила 272 тис. операцій.

Деякі з видів шахрайств пов’язані з отриманням благодійної допомоги нібито від різних міжнародних організацій.

Зазвичай, зловмисники використовують фішингові сайти або просять заповнити анкети, зокрема й через гугл-форми.

Щоб не стати жертвами аферистів, завжди перевіряйте інформацію про можливі грошові виплати на офіційних ресурсах організацій, від імені яких обіцяють допомогу.

🚫 Також, не передавайте стороннім особам і не вводьте у різноманітних анкетах:

🔴 ⁠тризначний номер на звороті банківської картки (CVV/CVC-код);

🔴 ⁠пін-код від картки;

🔴⁠ ⁠логін і пароль для входу в інтернет-банкінг;

🔴⁠ коди й одноразові паролі від банку та мобільних операторів.

➡️ Якщо ви стали жертвою аферистів або вам відомі випадки шахрайства, повідомляйте про це на сайті кіберполіції за посиланням (https://ticket.cyberpolice.gov.ua/).

Більше інформації про платіжну безпеку на сайті НБУ (https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/).

#ШахрайГудбай