22 квітня – Всесвітній день Землі

Дата: 22.04.2024 12:40

Фото без опису У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі – у березні 20 числа, на який припадає  весняне рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну і завершує Тиждень екологічних знань, який проводився  у Чуднівській міській  бібліотеці також з 15 по 22 квітня 2024 року.

Мета цього дня - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Цей день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує, як люди часто завдають значної шкоди нашій планеті, що призводить до її руйнування. Тому не випадково зустріч з нашими наймолодшими користувачами, учнями 1В класу Чуднівського ліцею (вчителі Олена Гайдаманчук, Тетяна Лабунець), була присвячена  саме охороні довкілля. Бібліотекар Людмила Процюк повела з дітьми розмову про те, що таке природа та чи є в ній головне і другорядне, про те, як кожен може зробити довкілля доглянутим і чистим, природним, не забруднюючи його та правильно поводячись зі сміттям, цим неодмінним компонентом наслідків людської життєдіяльності у соціумі. Розумінню проблематики сприяли дидактична гра, дискусія, розв’язання ребусу,  виконання розмальовки-аплікації. Були проведені і міні-експерименти, завдяки яким діти наочно побачили шляхи забруднення повітря і води, та шкоду, яка несуть з собою не тільки для людини, але й для всього світу живої природи фактори різного роду забруднення. Сподіваємось також, що і чергове повторення правил поведінки на природі, як «не ламай, не топчи, не вбивай, не руйнуй….» , яке пройшли наші юні читачі на завершення цього екологічного заходу, як і ознайомлення з діючими бібліотечними експозиціями на природоохоронну тематику, стало корисним для всіх учасників цього заходу.

Відділ культури, молоді та спорту  Чуднівської міської ради