Ти як: Сьогодні Міжнародний день турботи про себе

Дата: 24.07.2024 15:42

Фото без опису24 липня весь світ відзначає Міжнародний день турботи про себе, який слугує нагадуванням про те, як важливо піклуватися про себе фізично, емоційно та ментально.

Турбота про себе - це не просто розслаблення та задоволення, а комплексний підхід, який охоплює:

• Фізичне здоров'я: здорове харчування, регулярні фізичні вправи, достатній сон.
  • Емоційне здоров'я: управління стресом, позитивне мислення, розвиток здорових стосунків.
  • Ментальне здоров'я: медитація, йога, психотерапія, ведення щоденника.

Чому це так важливо?

Турбота про себе робить людину більш енергійною, щасливою та продуктивною. Вона також допомагає підвищити самооцінку та зменшити рівень стресу.

Що ви можете зробити?

• Почніть з малого: виділіть 10 хвилин на день для себе, щоб почитати книгу, погуляти на свіжому повітрі або прийняти ванну.
  • Знайдіть те, що вам подобається: це може бути будь-яке заняття, яке приносить вам радість, хай то будуть танці, малювання або кулінарія.
  • Звертайте увагу на свої потреби: коли ви відчуваєте себе втомленими або пригніченими, дайте собі час на відпочинок та перезарядку.
  • Не бійтеся просити про допомогу: якщо вам важко впоратися зі стресом або тривогою, зверніться до психолога або іншого фахівця з психічного здоров'я.

Пам'ятайте: ви того варті! Турбота про себе - це не егоїзм, а необхідність. Інвестуючи в себе, ви інвестуєте у своє щастя та благополуччя.

Більше інформації про базові навички турботи про себе та інших знайдете у Довіднику в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за посиланням.