Звернення заступника начальника Головного управління ДСНС в області щодо ситуації із кількістю трагедій на водних об’єктах
Шановні добродії! Ситуація, що склалася в області із кількістю трагедій на водних об’єктах, змушує звернутися до вас. За інформацією, що надходить по лінії 101, від початку літа на водоймах області загинуло вже 20 людей, серед яких 2 дитини. За весь минулорічний купальний сезон потонуло 19 осіб, серед них 3 дітей.
Один із нещасних випадків цього літа стався у с. Борятин Романівської територіальної громади, де під час відпочинку на водоймі почали тонути одразу дві дівчини. Одній вдалося врятуватися, інша, на жаль, загинула.
Слід констатувати, що трагедії траплялися в усіх районах області. В основному нещасні випадки ставалися у місцях саме стихійного відпочинку населення, які не передбачені для купання, там не обстежено дно водної акваторії і там немає сезонних рятувальних постів.
Можна виділити основні причини загибелі людей на воді, зокрема це купання у невстановлених місцях, відпочинок на воді у стані алкогольного сп’яніння, спроба переплисти водойму або запливи на значну відстань від берега, а також залишені без нагляду діти.
Для того, щоб уникнути трагедій вкотре закликаю вас бути вкрай обережними під час відпочинку біля води: завжди адекватно оцінюйте свої фізичні можливості, обирайте лише пристосовані для купання місця, не запливайте надто далеко, особливо у незнайомих водоймах та ніколи не плавайте наодинці! Пам'ятайте, що алкоголь – це табу, адже переважна більшість трагедій трапляється саме в ситуації, коли спочатку на березі розпивають спиртні напої, а потім вирушають у воду, І ні в якому разі не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати воднів об’єкти!
Головне управління
ДСНС України у Житомирській області