Пам’ятник жертвам фашизму у с. Рижів
Історія не знає більш звірячих злочинів, ніж той, що світові приніс фашизм. З перших днів окупації, з перших годин встановлення «нового порядку» почалися розстріли, тортури, спалення до тла разом з мирними жителями сіл. Це далеко не повний перелік кривавих злочинів, які чинив на нашій землі окупаційний режим.
Трагічною сторінкою в історію Чуднівщини увійшло й село Рижів.
10 грудня 1943 року окупанти перекрили всі виходи із села. Людей зігнали в центр населеного пункту. Чоловіків, жінок і дітей зачинили в хатах і хлівах, забили вікна та підпалили стріхи. Відчайдушні крики живих людей, охоплених вогнем, роздирали душі рідним. Тих, хто намагався вирватися з пекла, або допомогти, наздоганяли пулі. 33 мирних жителі прийняли мученицьку смерть, згорівши у вогні. Понад сто хат також згоріло того дня. Фашисти знищили корів, свиней, птицю, майно, продукти харчування. Мирне населення лишилося без будь-яких засобів до існування. Рижів повторив трагедію спалених сіл Лідіце (Чехія), Орадур (Франція), Хатинь (Білорусь), Копище (Олевського району, що в нашій області).
Вже другого дня ті, хто залишився живим, почали копати землянки. Село ожило та розцвіло лише в 70-х роках минулого століття завдяки відгодівельному радгоспу, яким керував Микола Сус. У населеному пункті було збудовано відгодівельний комплекс, клуб, лазню, зроблено дороги, виділялися мешканцям матеріали на будівництво власних хат тощо.
Саме в цей час за ініціативи Миколи Хомича в центрі села споруджено пам’ятник, який став символом єдності між поколіннями. Щорічно біля нього відбуваються поминальні заходи.