Петиція про врегулювання кількості безпритульних собак виключно гуманними методами в м. Чуднів - електронна петиція
Кількість переглядів: 3477
Час збору підписів закінчився
Час подання петиції: 2023-02-08 15:55:31
Початок збору голосів: 2023-02-08 16:53:09
Закінчено збір голосів: 2023-05-09 16:53:09
27/200
Автор: Рожкова Світлана Вікторівна
Великою проблемою в нашому місті є проблема безпритульних тварин, зокрема собак. Останнім часом вона дуже загострилася. Усі жителі міста так чи інакше прагнуть того аби безпритульних собак на вулицях міста не було. На даний час кожного року сотні тварин гинуть на вулицях від холоду, голоду, машин і людської жорстокості. Доведені до відчаю деякі собаки кидаються на людей.
Відсутністю міської програми з контролю за тваринами - ми опосередковано сприяємо безконтрольному розмноженню тварин. Якщо їх відловлювати, відвозити деінде чи знищувати - на їх місце прийдуть більш агресивні і дикі тварини. Присутність тварин є невід'ємною складовою нашої екосистеми. Проте контролювати їх популяцію - необхідно. Щоб запобігти травмам людей і тварин, а також для збереження здорової моральної обстановки в місті ми пропонуємо гуманні шляхи зменшення кількості безпритульних тварин в нашому місті. На сьогоднішній день жодна з цифр, які називають стосовно кількості безпритульних тварин на вулицях міста не є правильною, адже досі ніяких офіційних підрахунків не було. Немає системності в проведені в стерилізації, а тому не дає потрібного результату. Крім того відбувається безконтрольне розведення домашніх тварин, які поповнюють ряди безпритульних.
Пропоную наше місто зробити повністю європейським, таким у якому немає безлічі безпритульних тварин
1) З метою регулювання чисельності безпритульних тварин в місті Чуднів затвердити міську програму контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2022-2027 роки Чуднівська ОТГ, якою передбачено реалізацію завдань котрі дозволять створити умови для безпечного і комфортного співіснування людини і тварини у міському середовищі на основі гуманного та відповідного ставлення до тварин.
2) Люди продовжують викидати домашніх тварин на вулицю. Для того щоб зрозуміти чия тварина потрапила на вулицю відповідно до чинного законодавства нарешті розпочати реєстрацію і ідентифікацію домашніх тварин, адже саме вони поповнюють ряди безпритульних. Затвердити Правила утримання домашніх тварин, де буде зазначена обов'язкова реєстрація домашніх тварин. Тоді власники не будуть викидати на вулиці міста своїх улюбленців і тим самим збільшувати кількість безпритульних тварин. Звернутися до поліції з проханням проводити профілактичні бесіди з власниками тварин, які випускають і викидають своїх тварин на вулиці міста. Потрібно роз'яснити людям, що вони несуть відповідальність за своїх домашніх тварин.
3) Люди викидають не лише своїх домашніх тварин але і їх приплід. Для того щоб зменшити поголів'я безпритульних тварин в ОТГ потрібно ввести примусову стерилізацію домашніх тварин, які не несуть племінної цінності, а також які не маю на меті розведення племінних тварин. Господарів, які планують займатися розведенням своїх тварин зобов'язати отримати спеціальну ліцензію. Вести штрафи за розведення тварин без цієї ліцензії. Пільгова стерилізація тварин для соціально вразливих верств населення (малозабезпечені сім'ї, пенсіонери, інваліди тощо) - це заходи щодо заохочення до стерилізації домашніх тварин. Залучити дільничних інспекторів поліції, квартальних щоб вони спільно з волонтерами обійшли всю територію ОТГ для здійснення перепису голів тварин та збору інформації про стан і стерилізацію тварин.
4) Наше місто дуже гарне і мальовниче. Давайте зробимо його ще й безпечним для всіх його мешканців. На сьогоднішній день в нашому місті велика кількість тварин. Нестерилізовані тварини дуже швидко збільшують своє поголів'я, в рази, а також є набагато агресивніші ніж стерилізовані. Тому необхідно кожного року виділяти кошти з міського бюджету на виконання заходів щодо належного поводження з безпритульними тваринами ( відлов, стерилізація/кастрація, вакцинація від сказу, реєстрація та повернення на місце відлову, які є біологічно обгрунтованими методами природного зменшення кількості безпритульних тварин в місті. Створити групу з відлову безпритульних тварин для стерилізації.
5) Запустити в сучасних мережах отримання інформації про компанію прилаштування тварин(адаптація). Давати безпритульній тварині шанс і час на прилаштування нові родини. Якщо цього не сталося то відпускати стерилізовану і вакциновану тварину на попереднє місце її проживання.
6) Запровадити систему опікунів. В нашому місті безліч волонтерів які ітак витрачають купу часу і коштів на опікування безпритульних тварин. Тому я думаю, що не буде великою проблемою знайти людей, які будуть вести облік в своєму мікрорайоні де вони проживають на надавати інформацію органам місцевого самоврядування, якщо буде з'являтися нова тварина. Волонтери також допомагатимуть у піарі тварин "У наявності".
7) Займатися просвітництвом. Необхідно змінити свідомість у ставленні до вуличних тварин. Переконати, що собака з кліпсою безпечна, повернути людям гуманне ставлення до безпритульних тварин. Особливо потрібно звернути увагу на дитячу освіту. Регулярно проводити спеціалізовані уроки в школах, садках, впровадити їх у навчальні програми і позашкільну освіту. У навчальних закладах разом з їх адміністрацією проводити благодійні акції для допомоги безпритульним тваринам. Також на уроках швейної справи і праці при можливості шити для безпритульних тварин попони( після стерилізації) одяг, а на уроках праці майструвати будиночки для тварин. Це виховає в дітей не тільки любов до тварин, а і любов до праці. Виготовлення та розміщення соціальної реклами з метою зменшення чисельності безпритульних тварин та гуманного поводження з ними(відеоролики, публікації, тощо ЗМІ, Інтернет).
8) Створити центр для перетримки безпритульних тварин.
9) Згідно зі статтею 16 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах повністю або частково створювальних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації. Тому зобов'язати керівництво / власників підприємств, організацій, магазинів, торгівельних майданчиків, навчальних та лікувальних закладів, військових частин, орендованих складів та інших установ, що знаходяться на території ОТГ, здійснювати контроль за кількістю тварин, які перебувають на їх території вакцинувати їх, внести в загальний реєстр, та створити відповідні до законодавства умови їх проживання. З метою регулювання кількості цих тварин регулярно здійснювати їх стерилізацію /кастрацію. За невиконання цих вимог ввести штраф згідно чинного законодавства.
10) Створити в виконкомі наглядово-виїздну комісію з контролю за виконанням стерилізації/кастрації тварин на території підприємств, установ вказаних в пункті 9.
11) Регулювання чисельності безпритульних тварин способом їх умертвіння є противозаконним, негуманним методом. Тому пропоную посилити контроль за жорстокістю, що здійснюється по відношення до тварин. Для цього пропоную посилити контроль з боку поліції щодо випадків жорстокого поводження з тваринами шляхом приймання заяв від населенням та відкриття кримінальних та адміністративних проваджень. Адже штрафи сплачені за порушення законодавства будуть джерелом наповнення до міського бюджету.
12) Створити в державній ветеринарній лікарні базу з усіма стерилізованими тваринами ОТГ.
13) Беручи до уваги велику кількість собак на самовигулі, а також ті які загубилися, адже такі тварини найчастіше поповнюють ряди безпритульних. Пропоную затвердити Правила утримання і вигулу домашніх собак. Крім того зобов'язати господарів домашніх собак прибирати за своїми чотирилапими екскременти, щоб не забруднювати навколишнє середовище. У разі недотримання цих Правил накладати на господарів штраф згідно чинного законодавства. А це в свою чергу буде поповнювати бюджет міста.
14) В нашому місті все частішають випадки нападу собак (як домашніх так і безпритульних) на людей. Оскільки патрульна поліція повинна забезпечувати публічну безпеку (ст.2 Закону України "Про національну поліцію" ) належним чином. Тому вважаю потрібно посилити контроль з боку поліції. Зважаючи на ситуацію, необхідно, щоб органи місцевого самоврядування:
1. Визначили місця для вигулу тварин.
2. Встановити штрафи за вигул собак неналежним чином згідно чинного законодавства України.
3. Забезпечити контроль за виконанням законодавства патрулювання вулиць, тощо.
Регулярна, послідовнідовна, системна стерилізація та реєстрація домашніх та безпритульних тварин протягом першого року вже забезпечить стійку динаміку зниження їх чисельності на всій території ОТГ. Зробити місто безпечним і відкритим для людей і тварин зможе лише комплексний підхід до регулювання чисельності безпритульних тварин в нашому місті з використання гуманних та економічно обгрунтованих методів дозволить досягти комфортного і безпечного співіснування людини і тварини в міському середовищі.
Відсутністю міської програми з контролю за тваринами - ми опосередковано сприяємо безконтрольному розмноженню тварин. Якщо їх відловлювати, відвозити деінде чи знищувати - на їх місце прийдуть більш агресивні і дикі тварини. Присутність тварин є невід'ємною складовою нашої екосистеми. Проте контролювати їх популяцію - необхідно. Щоб запобігти травмам людей і тварин, а також для збереження здорової моральної обстановки в місті ми пропонуємо гуманні шляхи зменшення кількості безпритульних тварин в нашому місті. На сьогоднішній день жодна з цифр, які називають стосовно кількості безпритульних тварин на вулицях міста не є правильною, адже досі ніяких офіційних підрахунків не було. Немає системності в проведені в стерилізації, а тому не дає потрібного результату. Крім того відбувається безконтрольне розведення домашніх тварин, які поповнюють ряди безпритульних.
Пропоную наше місто зробити повністю європейським, таким у якому немає безлічі безпритульних тварин
1) З метою регулювання чисельності безпритульних тварин в місті Чуднів затвердити міську програму контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2022-2027 роки Чуднівська ОТГ, якою передбачено реалізацію завдань котрі дозволять створити умови для безпечного і комфортного співіснування людини і тварини у міському середовищі на основі гуманного та відповідного ставлення до тварин.
2) Люди продовжують викидати домашніх тварин на вулицю. Для того щоб зрозуміти чия тварина потрапила на вулицю відповідно до чинного законодавства нарешті розпочати реєстрацію і ідентифікацію домашніх тварин, адже саме вони поповнюють ряди безпритульних. Затвердити Правила утримання домашніх тварин, де буде зазначена обов'язкова реєстрація домашніх тварин. Тоді власники не будуть викидати на вулиці міста своїх улюбленців і тим самим збільшувати кількість безпритульних тварин. Звернутися до поліції з проханням проводити профілактичні бесіди з власниками тварин, які випускають і викидають своїх тварин на вулиці міста. Потрібно роз'яснити людям, що вони несуть відповідальність за своїх домашніх тварин.
3) Люди викидають не лише своїх домашніх тварин але і їх приплід. Для того щоб зменшити поголів'я безпритульних тварин в ОТГ потрібно ввести примусову стерилізацію домашніх тварин, які не несуть племінної цінності, а також які не маю на меті розведення племінних тварин. Господарів, які планують займатися розведенням своїх тварин зобов'язати отримати спеціальну ліцензію. Вести штрафи за розведення тварин без цієї ліцензії. Пільгова стерилізація тварин для соціально вразливих верств населення (малозабезпечені сім'ї, пенсіонери, інваліди тощо) - це заходи щодо заохочення до стерилізації домашніх тварин. Залучити дільничних інспекторів поліції, квартальних щоб вони спільно з волонтерами обійшли всю територію ОТГ для здійснення перепису голів тварин та збору інформації про стан і стерилізацію тварин.
4) Наше місто дуже гарне і мальовниче. Давайте зробимо його ще й безпечним для всіх його мешканців. На сьогоднішній день в нашому місті велика кількість тварин. Нестерилізовані тварини дуже швидко збільшують своє поголів'я, в рази, а також є набагато агресивніші ніж стерилізовані. Тому необхідно кожного року виділяти кошти з міського бюджету на виконання заходів щодо належного поводження з безпритульними тваринами ( відлов, стерилізація/кастрація, вакцинація від сказу, реєстрація та повернення на місце відлову, які є біологічно обгрунтованими методами природного зменшення кількості безпритульних тварин в місті. Створити групу з відлову безпритульних тварин для стерилізації.
5) Запустити в сучасних мережах отримання інформації про компанію прилаштування тварин(адаптація). Давати безпритульній тварині шанс і час на прилаштування нові родини. Якщо цього не сталося то відпускати стерилізовану і вакциновану тварину на попереднє місце її проживання.
6) Запровадити систему опікунів. В нашому місті безліч волонтерів які ітак витрачають купу часу і коштів на опікування безпритульних тварин. Тому я думаю, що не буде великою проблемою знайти людей, які будуть вести облік в своєму мікрорайоні де вони проживають на надавати інформацію органам місцевого самоврядування, якщо буде з'являтися нова тварина. Волонтери також допомагатимуть у піарі тварин "У наявності".
7) Займатися просвітництвом. Необхідно змінити свідомість у ставленні до вуличних тварин. Переконати, що собака з кліпсою безпечна, повернути людям гуманне ставлення до безпритульних тварин. Особливо потрібно звернути увагу на дитячу освіту. Регулярно проводити спеціалізовані уроки в школах, садках, впровадити їх у навчальні програми і позашкільну освіту. У навчальних закладах разом з їх адміністрацією проводити благодійні акції для допомоги безпритульним тваринам. Також на уроках швейної справи і праці при можливості шити для безпритульних тварин попони( після стерилізації) одяг, а на уроках праці майструвати будиночки для тварин. Це виховає в дітей не тільки любов до тварин, а і любов до праці. Виготовлення та розміщення соціальної реклами з метою зменшення чисельності безпритульних тварин та гуманного поводження з ними(відеоролики, публікації, тощо ЗМІ, Інтернет).
8) Створити центр для перетримки безпритульних тварин.
9) Згідно зі статтею 16 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах повністю або частково створювальних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації. Тому зобов'язати керівництво / власників підприємств, організацій, магазинів, торгівельних майданчиків, навчальних та лікувальних закладів, військових частин, орендованих складів та інших установ, що знаходяться на території ОТГ, здійснювати контроль за кількістю тварин, які перебувають на їх території вакцинувати їх, внести в загальний реєстр, та створити відповідні до законодавства умови їх проживання. З метою регулювання кількості цих тварин регулярно здійснювати їх стерилізацію /кастрацію. За невиконання цих вимог ввести штраф згідно чинного законодавства.
10) Створити в виконкомі наглядово-виїздну комісію з контролю за виконанням стерилізації/кастрації тварин на території підприємств, установ вказаних в пункті 9.
11) Регулювання чисельності безпритульних тварин способом їх умертвіння є противозаконним, негуманним методом. Тому пропоную посилити контроль за жорстокістю, що здійснюється по відношення до тварин. Для цього пропоную посилити контроль з боку поліції щодо випадків жорстокого поводження з тваринами шляхом приймання заяв від населенням та відкриття кримінальних та адміністративних проваджень. Адже штрафи сплачені за порушення законодавства будуть джерелом наповнення до міського бюджету.
12) Створити в державній ветеринарній лікарні базу з усіма стерилізованими тваринами ОТГ.
13) Беручи до уваги велику кількість собак на самовигулі, а також ті які загубилися, адже такі тварини найчастіше поповнюють ряди безпритульних. Пропоную затвердити Правила утримання і вигулу домашніх собак. Крім того зобов'язати господарів домашніх собак прибирати за своїми чотирилапими екскременти, щоб не забруднювати навколишнє середовище. У разі недотримання цих Правил накладати на господарів штраф згідно чинного законодавства. А це в свою чергу буде поповнювати бюджет міста.
14) В нашому місті все частішають випадки нападу собак (як домашніх так і безпритульних) на людей. Оскільки патрульна поліція повинна забезпечувати публічну безпеку (ст.2 Закону України "Про національну поліцію" ) належним чином. Тому вважаю потрібно посилити контроль з боку поліції. Зважаючи на ситуацію, необхідно, щоб органи місцевого самоврядування:
1. Визначили місця для вигулу тварин.
2. Встановити штрафи за вигул собак неналежним чином згідно чинного законодавства України.
3. Забезпечити контроль за виконанням законодавства патрулювання вулиць, тощо.
Регулярна, послідовнідовна, системна стерилізація та реєстрація домашніх та безпритульних тварин протягом першого року вже забезпечить стійку динаміку зниження їх чисельності на всій території ОТГ. Зробити місто безпечним і відкритим для людей і тварин зможе лише комплексний підхід до регулювання чисельності безпритульних тварин в нашому місті з використання гуманних та економічно обгрунтованих методів дозволить досягти комфортного і безпечного співіснування людини і тварини в міському середовищі.
Підписали петицію:
# | Прізвище, ім'я, по батькові | Дата |
---|---|---|
1 | Рожкова Світлана Вікторівна | 08.02.2023 |
2 | Вітюк Олександр Володимирович | 08.02.2023 |
3 | Хоменко Орися Миколаївна | 08.02.2023 |
4 | Назаркевич Лілія Леонтіївна | 08.02.2023 |
5 | Назаркевич Вікторія Леонтіївна | 08.02.2023 |
6 | Семенюк Ірина Вікторівна | 08.02.2023 |
7 | Данилюк Надія Віталіївна | 08.02.2023 |
8 | Флейтух Ольга Василівна | 08.02.2023 |
9 | Агаларова Каріна Асканазівна | 08.02.2023 |
10 | Півчук Михайло Петрович | 09.02.2023 |
11 | Пащук Мая Василівна | 09.02.2023 |
12 | Сидорчук Віта Юріївна | 09.02.2023 |
13 | Олійник Галина Юріївна | 09.02.2023 |
14 | ПЕРЕПЕЛИЦЯ ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА | 09.02.2023 |
15 | Харчук Тетяна Валеріївна | 09.02.2023 |
16 | Добринюк Наталія Вікторівна | 09.02.2023 |
17 | Головізіна Тетяна Валентинівна | 09.02.2023 |
18 | Скрит Світлана Петрівна | 09.02.2023 |
19 | Сисоєва Ольга Миколаївна | 09.02.2023 |
20 | Маліванчук Альона Леонідівна | 09.02.2023 |
21 | Лущик Катерина Олександрівна | 10.02.2023 |
22 | Каптюнова Ксенія Олександрівна | 11.02.2023 |
23 | Розмаїта Марія Вікторівна | 27.02.2023 |
24 | Лук`янюк Олександр Миколайович | 25.03.2023 |
25 | Захарченко Олег Леонідович | 20.04.2023 |
26 | Ткачук Людмила Анатоліївна | 25.04.2023 |
27 | Кучмій Ігор Вікторович | 06.05.2023 |